jaki rower kupic do jazdy na jednym kole

5 powodów, aby spróbować Kompaktowy mechanizm korbowy

Wielu rowerzystów drogowe wodowania starych potrójne Korbowe na rzecz kompaktowych Korbowe. Kompaktowy mechanizm korbowy dzieli różnicę pomiędzy standardowym 53/39 konfiguracji i potrójne. Oto pięć powodów, aby rozważyć wprowadzenie skok kompaktowej double jeśli nadal jedzie potrójne.

1. Triple Korbowe wyglądać lame. Wiem, że to jest powód, powierzchowne, ale to prawda. Wraz z fluorescencyjnej żółtej koszulce i lustro kasku, te trzy pierścienie krzyczeć amatora.

2. Triple Korbowe są ciężkie. Prawdopodobnie nie jest to ogromny problem, jeśli jesteś jeźdźcem rekreacyjnym, ale jeśli jesteś kimś, kto zawsze stara się zaoszczędzić trochę na wadze, przenosząc się do zwartej dwuosobowe mogą golić się znaczące gramów całkowitej masy roweru.

3. Kompaktowy podwójny mechanizm korbowy może być łatwiejsze w utrzymaniu. Super szeroki zakres przekładni potrójnej korb wymaga specjalnych przerzutki, które mogą być wybredne. Jeśli masz wszelkich posiadanych I rower potrójne, wiesz co mam na myśli. Ponieważ układ napędowy z tylko dwoma pierścieniami korbowy jest prostsza, jest także łatwiejsza do utrzymania w gładkim stanie.

4. Kompaktowy podwójny ma mniejszy współczynnik Q. Q-factor w kolarstwie jest odległość między punktami mocowania pedałów na korby broni. Mniejszy współczynnik Q oznacza bardziej efektywne skok pedału, ponieważ twoje stopy są bliżej do suportu. Jeśli masz naprawdę naukowy o tej rzeczy, mniejszy współczynnik Q oznacza także http://www.fizjobalance.pl lepszą aerodynamikę.

5. potrójne ma zbędnych biegów. Ponieważ potrójna korba ma tak szeroki zakres biegów, ale także powiela wiele biegów. Nie możesz uzyskać niektóre z ultra-low biegów, które wynikają z pierścienia przedniego zęba 30 z 25 w plecy, ale 50/34 kompaktowa korba z 11-28 lub 12-28 kasety powinno dać bardzo podobna niska zasięg.

Dowiedz się więcej o kompaktowych Korbowe na www.compactcrankset.com.

Artykuł dzięki:

Author: leszekhanski.pl

Share This Post On